Hospitalizácia po zákrokoch

Po zákrokoch, ktoré sa vykonávajú v celkovej anestézii, prevádzame krátkodobú pooperačnú hospitalizáciu pacienta. Pacient je po operácii umiestnený do pooperačného boxu a je pod dohľadom lekára, ktorý kontroluje priebeh prebúdzania. Pacient má zavedenú vnútrožilovú kanylu, ktorá umožnuje okamžitý venózny prístup pre aplikáciu liečiv a infúznych roztokov. Pooperačný box je vybavený termoregulačnou podložkou pre vyhrievanie. Domov odchádza pacient až po úplnom prebudení z narkózy (zvyčajne 1-3 hodiny po zákroku) a záverečnej kontrole aktuálneho stavu lekárom.

Diagnostická hospitalizácia

Ďalším dôvodom krátkodobej, či celodennej hospitalizácie je infúzna liečba a injekčné podávanie liekov u pacientov so symptómami hnačky, zvracanie, dehydratácia, ktoré sprevádzajú početné infekčné i neinfekčné ochorenia.

Našou špecializáciou sú diagnostické jednodňové hospitalizácie mačiek a drobných cicavcov, v rámci ktorej vykonávame diagnostiku infekčných a neinfekčných ochorení, infúznu liečbu, aplikáciu liečiv v injekčnej forme podľa stanovenej diagnózy alebo asistované dokrmovanie pacientov trpiacich nechutenstvom.

Hospitalizácia infekčných pacientov je v izolovanej miestnosti. Všetky hospitalizačné miestnosti sú denne dezinfikované a vybavené UV lampami.